Читаємо найкраще: колеги AMC Bridge рекомендують

Усі книги хороші, але не всі книги хочеться порекомендувати. Тому наші колеги склали список книг, які прямо або опосередковано допомагають їм у роботі (на якій позиції в ІТ вони б не працювали). І поки ми всі в пошуках подарунків, цей перелік може бути дуже корисним.

Марія Дьячкова, HR Specialist (Дніпро)

"Crucial Conversations: Tools for Talking When Stakes Are High", K. Patterson, J. Grenny, R. Mcmillan, A. Switzler

У цій книзі ви знайдете практичні поради та приклади, як вести складні і важливі перемови. Книга стане в нагоді усім — незалежно від позиції та спеціалізації. Наприклад, мені ця книга допомогла краще розуміти і контролювати сигнали свого тіла, коли емоції починають зашкалювати, бачити що відбувається зі співрозмовником та повертати діалог у конструктивне русло. Вона також буде корисною у підготовці до дійсно складних діалогів не тільки в роботі, а й в особистому житті. Додає впевненості, бо допомагає розуміти різні ситуації та прогнозувати, що може піти не за планом.

"Критичне мислення. Аналізуй, сумнівайся, формуй свою думку", Т. Чатфілд

Ця книга точно буде корисна абсолютно всім. Вміння піддавати сумнівам та аналізу будь-яку інформацію — прекрасний спосіб, щоб захистити себе від обману та маніпуляцій. Після цієї книги я почала помічати більше способів маніпуляції, аналізувати і ставити набагато більше запитань.

"Нові правила ділового листування", М. Ільяхов, Л. Саричова

Пишете робочі листи? Тоді зверніть увагу на цю книгу. Тут ви знайдете безліч прикладів невдалих листів, поради як їх покращити, а також правила ділового листування.

 


Олексій Гончаренко, Software Development Engineer (Суми)

"Джедайські техніки. Як виховати свого мавпуна, спорожнити інбокс та зберегти мислепаливо", М. Дорофєєв

Дуже просто і доступно дає розуміння "ментальних сил" та такого поняття як “мислепаливо”. Допомагає підтримувати ментальне здоров’я. Наприклад, як не витискати з себе останні сили, коли робота ну просто не йде. І водночас як не застрягнути у безкінечному пошуку мотивації та очікуванні стану потоку. Автор знає, про що говорить, тому що сам називає себе експертним прокрастинатологом.

"Програміст-прагматик. Шлях від підмайстри до майстра", Е. Хант, Д. Томас

Цю книгу я читав років 10 тому і вже не пригадаю змісту. Але точно пам’ятаю, що свого часу вона дуже мене змотивувала. Зокрема на те, щоб тверезо оцінювати свої сили та професійні здібності.

"Думай як математик. Як розв’язувати будь-які завдання швидше та ефективніше", О. Барбара

Ця книга не про математику, а про те, як працює наш мозок. Найбільшу цінність для мене становить перша глава. Головна ідея, яку я для себе виніс, полягає в тому, що періодичні “приступи мотивації” та “таланти” не є такими ж важливими, як регулярна цікава робота.

 

Руслан Карапенко, Software Development Engineer (Дніпро)

"Effective C++", "More Effective C++", "Effective STL", "Effective Modern C++", S. Meyers

Бестселери Мейєрса — це, мабуть, перше, що рекомендують після засвоєння синтаксису C++. Чому? Вони допомагають зробити крок від “знаєте базово синтаксис” до “розумієте, як використовувати можливості мови ефективно та безпечно”. І нехай перші три книги засновані не на найсучаснішому стандарті (до С++11), більшість рекомендацій досі актуальна. ‘Effective Modern C++’ ознайомлює з можливостями, що були додані в C++11 та C++14: семантика переміщення, лямбди, smart pointers, concurrency та багато іншого. Книги оформлені у вигляді рекомендацій, кожна з яких присвячена окремій проблемі. Розділи невеликі за обсягом і досить легко читаються.

 

Кирило Назаров, Software Development Engineer (Львів)

"Mathematics for 3D Game Programming & Computer Graphics", L. Eric

У цій книзі дуже багато математики, що використовується в комп'ютерній графіці, а також непогані приклади. Це одна з книг, що рекомендуються на нашому сайті в розділі "Можливі питання на співбесіду" для вакансій, пов'язаних із геометрією. І, на мою думку, недарма. Рекомендую, якщо вам також цікава ця тема. І щиро можу радити й інші роботи цього автора.

"Computer Graphics and Geometric Modeling", M. Agoston

Книга має дві частини: “Implementation and Algorithms” та “Mathematics”. І разом вони становлять одну з найкращих робіт на тему комп'ютерної графіки з усіх, що я коли-небудь читав.

"Curves and Surfaces for CAGD", G. Farin

Це класична робота про геометрію, що використовується в САПР-ах. На цю тему можна порадити декілька книг, але для загального ознайомлення з темою ця — одна з найкращих.

 

Марія Манойло, Software Development Engineer (Дніпро)

 

"Досконалий код. Практичне керівництво з розробки програмного забезпечення", С. Макконел

Це прекрасна книга про найкращі практики написання коду. При цьому автор не закликає “зробіть ось так, і все стане добре”, а пропонує взважувати усі “за” та “проти”. Як на мене, ця книга — справжнісіньке джерело програмістської мудрості.

Серія книг "You Don't Know JS", K. Simpson

За усіма новими технологіями та фреймворками не встигнути, та й не потрібно. Я рекомендую робити ставку на глибинне розуміння основ. Тоді набагато легше розбиратись у новому, адже є розуміння того, що відбувається “під капотом”. Якщо шукаєте основи JavaScript — ви знайдете їх у цій книзі.


Василь Бережний, Integration Engineer (Львів)

"Troubleshooting Techniques of the Successful Technologist", S. Litt

Хороша книга, що допомагає виробити таку модель мислення, що допомагає знаходити й розуміти причини буквально будь-чого (книга про пошук несправностей, і не лише в ІТ). Рекомендую, бо в ній багато цікавих ідей, якими я тепер користуюсь і в житті, і в роботі.

 

Дар’я Денісова, Technical Writer (Суми)

"Пиши, скорочуй. Як створити дієвий текст", М. Ільяхов, Л. Саричева

Книга для всіх, хто хоче писати без води.

"В оточенні ідіотів, або Як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти", Т. Еріксон

Назва оманлива. Насправді мета книги у зворотньому: переконати, що навколо нормальні люди, просто в них інший тип особистості. Автор розповідає про чотири найбільш розповсюджені типи, їхні характерні риси та стратегії спілкування. Книга допоможе краще розуміти та взаємодіяти з іншими людьми, навіть, якщо вони геть на вас не схожі і здається, що порозумітись неможливо.

Комплект "Рік особистої ефективності", Smart Reading

Це 48 бестселерів з особистісного розвитку й ефективності, зібрані у чотирьох книгах: “Когнітивний інтелект”, “Внутрішньоособистісний інтелект”, “Соціальний інтелект”, “Екзистенційний інтелект”. Комплект дуже економить час: ви дізнаєтесь коротко про головне і точно розумієте, яку книгу з самопрокачки хочете прочитати в повному форматі.

 

Володимир Івах, Systems Engineer (Львів)

"Operating Systems: Principles and Practice", T. Anderson, M. Dahlin

Рекомендую тим, хто шукає цілісну інформацію про будову операційної системи. Тут ви знайдете все: починаючи від ядра та закінчуючи такими буденними речима як файли та папки.

 

Елла Янковець, Regional Manager (Львів)

"Мистецтво добору персоналу. Як оцінити людину за годину", С. Іванова

Чи підходить кандидат на позицію, на яку претендує? Які питання варто поставити в короткий час співбесіди і як правильно розуміти відповіді? Автор книги дає відповіді на ці та багато інших питань (як-от, методики підбору персоналу, підходи до їхньої оцінки тощо). Рекомендую всім, хто проводить співбесіди і в тій чи іншій ролі допомагає людям знайти цікаву роботу.

 

Олександр Кудрик, Graphic Designer (Дніпро)

"Photoshop для професіоналів", Д. Маргуліс

Ця книга виводить знання про кольорокорекцію на якісно новий рівень! Тут ви знайдете цікаві історії з практики автора. Книга буде корисна фотографам та дизайнерам.

"Типографіка. Посібник з оформлення", Е. Рудер

Допоможе правильно підбирати шрифт та робити грамотну верстку. Стане в нагоді дизайнерам- верстальникам та веб-дизайнерам.

 


Марія Семенова, Content Manager (Львів)

 

"The Joy of Work. 30 Ways to Fall in Love With Your Job Again", B. Daisley

Це книга для тих випадків, коли здається, що це неможливо — встигати виконувати багато завдань без стресу. Автор дає 30 порад, як налагодити робочу культуру і заново закохатись у свою роботу, яку ви колись свідомо обрали.

"Не божеволій на роботі!", Д. Фрайд, Д. Хенссон

Це ще одна з моїх улюблених книг про work-life balance. Любов до роботи це не про 24/7 без перерв та вихідних. Любов до роботи — це про раціональний розподіл між роботою та відпочинком. І “Не божеволій на роботі” підказує, як втримати хиткий баланс і зруйнувати стереотип, що трудоголіки — найкращі працівники.

 

Зв'язатися з нами

Схожі публікації

Vadym Synakh: "At the end of the day, the loss that seemed fatal made us only stronger and a more professional team."

Цікавий погляд на бізнес-процеси спікеру потоку "Процеси та проекти", операційного директора компанії AMC Bridge, Вадима Синаха.
ITEM: Що для Вас було найсерйознішим професійним викликом?
ВС: Наприкінці 2011 року компанія AMC Bridge втратила ключового клієнта, який приносив нам біля 40% прибутку. Ми змогли не тільки зберегти майже всі позиції, а й покращити структуру компанії та краще відладити процеси, завядки чому наші продажі значно зросли. В результаті, втрата, як здавалася критичною, домогла нам стати ще сильнішою та професійнішою командою.

Більше англійською

трав. 26, 2017
#ITDC_Interview з Сергієм Фоміним, ІТ-директором компанії AMC Bridge
#ITDC_Interview з Сергієм Фоміним, ІТ-директором компанії AMC Bridge
груд. 20, 2017
Corporate Runners. Спортзал VS Стадіон
Другий випуск програми Corporate Runners присвячений компаніям, які мають власну спортивну інфраструктуру. У фокусі – охоронна компанія КРОК, та IT-компанії AMC BRIDGE і SoftServe.
черв. 07, 2019
Top